pokemon go

iyice bu da "whatsapp paralı olacak" davasına döndü. "takas özelliği gelecek" diyenler için geliyor:

(bkz: http://i.hizliresim.com/l1lNpJ.jpg)

• fake gps kullananlar hile yapıyor, haksızlık yapıyor.

siz de yapıyorsunuz. oyunu nasıl yüklediniz telefona? 2 gün sonra türkiye'den oyunu indirip oynayacak insanın önüne geçtiniz. siz 20 level oldunuz adam sıfırdan başlayacak. bütün gym'leri ele geçirdiniz. sonra da "botla oynayan adam önüme geçti" diyorsunuz. botla oynayan geçince tükaka, siz bu adamların önüne geçine muhteşem.

• fake gps kullananlar banlanır.

fake gps'i düzgün kullananlar banlanmaz. fake gps, adı üzerinde telefonun gps verilerini manipüle eden bir program. benim telefonumum gps verileri mozambik'te olduğumu gösterdiği sürece adamlar gelip "gerçekten mozambik'te misin" diye kontrol edecek değil.

sadece normalde olabilecek bir hızdan hızlı, olağandışı hareket ediyor musunuz onu kontrol ediyor. mesela arabada giderseniz kilometreye yazmıyor. o yüzden arabayla gitmek hile mi? değil. ama arabayla 20 km/s ile de gidebilir, yumurtalarınızı ilerletebilirsiniz. kimsenin bu insanları tutup ceza verecek hali yok.

• bot kullananlar banlanır.

bu da duruma bağlı. bot sizin telefon uygulamasında yaptığınızın aynılarını yapıyor. "bunu yapan bot" diye anlamanın çok bir imkanı yok. botların çoğu yürüme hızında ilerliyor. tutup da kimseye "sen bugün 10 saat yürümüş olamazsın" diyemezsiniz. oyunu ankara'dan açtınız, 2 saniye sonra botu istanbul'a ayarladınız; bu durumda da ilk etapta softban yersiniz. softban yaklamış 1 saat civarı sürer, bu durumda pokestop'ları çeviremez; karşılaştığınız pokemonlar ilk topu attıktan sonra kaçar.

---

oyunun amacı bütün pokemonları toplamak, siz fake gps, bot kullanarak oynamaktan zevk almıyorsanız kullanmayın. benim şu an bulunduğum bölgeden kıyamet gibi zubat çıkıyor. stardust için mecburen yakalamak durumunda kalıyorum. poketopun içinden kaçan, zor yakalanan zubat'la da bu kadar uğraşmak keyif değil, angarya geliyor. o yüzden açıp belli süre botla yakalatıyorum, stardust topluyorum.

gym ele geçirince de elinize geçen sadece verilen 10 pokecoin. günlük bunu aldıktan sonra da gym'i elinizde tutmuşsunuz, vermişsiniz bir şey ifade etmiyor. yine örnek veriyorum, bulunduğum bölgede 1 gym var. o yüzden "gym'i ele geçireyim de kimse kullanamasın" demek bencilce bir eylem.

2016-07-28 00:48:17 • 4 yıl önce • 612 kere okundu