tunçalp özgen


edebiyat fakültesinde, marker kalem bulamamamın tek nedenidir kendisi. ulan kitap yok, tamam, film yok, tamam, temizlik malzemelerini bölüm kendi topladığı paralarla alır, tamam, bir tahta kalemi olmaz mı be koca bölümde? onu da mı cebimizden alalım?

beytepe kampüsünde, her yerde kafeleri kapatır, alışveriş merkezine mecbur eder. bilir mi acaba kendisi, biz o alışveriş merkezine yürüyerek 10 dakikada varıyoruz? kampüs içi ücretsiz taşımayı geçtim, olan kafeyi niye kapatıyorsun? alışveriş merkezinden vurulan, bir dolu kira bedelinin nereye gittiğine hiç değinmiyorum. keza; beytepe kütüphanesi'ne gidip, "uzay" ile ilgili rafta bir tek "araçlarda süspansiyon" kitabı bulmuşluğum vardır.

bilkent'ten aparılmış bliss sistemi sayesinde, iki hafta kütüphanenin arama sistemi çalışmaz, kütüphaneyi gezer, kitap bulursunuz.

velhasıl, süfer hizmet ettiğini gördüm kendisinin, beytepe'de okuduğum bu süre içerisinde. birkaç sene daha rektör olarak kalırsa, bizi de kapatır, başka bir yere gönderir zannımca.

2007-08-27 23:39:52 • 11 yıl önce • 700 kere okundu