istanbul

90 bpm'in kötülük bizim işimiz albümünde 6 numaralı şarkı.

sözleri:

sorgu

herkesin istanbul'u başka, başla, çık sokağa bir umut patlasın kaşlar, trafik akar billboardlara bakar onun derdi evine gitmek bu canımı sıkar hadi bu paniği yaşa, akıl başından kaçar ama sanki atıldık girdiğimiz sokakta taça, karıştırma yine var araştırma, uzunlarını yakma gözlerimi kamaştırma, anlamazsan anlama lan napayım,zengini koruma bana bir gün yapıp tatil, bu tam bir teknik adam tabiriyle zor bir rakip hey başladı takip, şimdi sakin, bana bırak.. ellerimde ne mi var? elimde ne mi var? bir bok yok! şehir beni yorar. işi gücü bitir çevir hadi koma. yine de yaklaşırken biraz daha kaçınılmaz sona.

da poet

yuvarlanıp giderken elinden zaman, geride kalan onca boşa adım onca boşa çaba anca karavana, hani bana rap hani bana para? burada başa döner kaset boş ama yaşam kadar da panorama, nefes almak fazla ama aidiyet eksik, istanbul'dan gitsem lakin vapurlar da benle gelsin, batıdan doğu doğudan batı bu resim,bir günde altı mevsim yedi tepe otuz üç cisim, yine şehir hatlarında şair, üstüme avm yapın kalayım buraya baki, sahi dersaadeti kimler etti böylesine zalim? betondan ormanlarında yatan koskoca mazi, obur şehir güzel kadın kötü şiir, damarlarını zehir akıp giden bir nehir, seninle olmak zor ayrılmak imkansız gibi, ben istanbul'dan istanbul da benden deli.

kayra

bana bir yer bul, bana bir söz bul istanbul, söyledin bugün bana durmadan yorul, türlü badireyle yollarında vurgun, sen delirmeden delirmem, delirme yapma dur, sar başa, dumanlı bir vapurda söv bana, sanki sakar şakir oldum beş yılımda, gardırop fuat peşimde bırakmayacak asla, taksi dolmuş telsizinden seslenin bana, bak sen şirket olmuş onca züppe, pis nefeslerin gezer şehrin ensesinde, yak bu aklı binmeden şu 76c'ye, yol boyunca markalar ve reklam her zaman yine, soruyorum ben bu akla nerede uydum? akbilim doluyken uykularda boş bulundum, ben ben olmasaydım olabilirdim billy corgan, bul bir yer bul bir söz n'olur istanbul.

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=SKXCN03ATAM)

2015-09-01 21:37:13 • 2 yıl önce • 419 kere okundu