filtrele


özellikle anket ve ilişkiler etiketleriyle son yıllarda sözlükte yapılmış en iyi şey. açtığınız sikko anketleri ve "sevgilinin amuda kalkması" başlıklarını özenle etiketliyorum.

ekşi sözlük'te de aynı mevzu var, ve orada anket başlıklarını da görüntülemeyi seçtim. niye? çünkü kullanıcı profilinden mi, baya bir süredir o anket başlıkların sol frame'de görüntülenmemesinden mi bilmiyorum ama daha eli yüzü düzgün şeyler oluyor. misal birkaç önrnek vereyim:

"öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler"
"işe yarar android uygulamaları"

öyle bir duruma geldik ki, bizde anket başlıkların içinde bu tarz başlıklar elle sayılabilecek kadar olduğu gibi, kimse siklemiyor da. mesela "işe yarar android uygulamaları" başlığını sürekli takip ediyor ve bir şeyler yazıyorum. aynı girileri çoğu zaman buraya da yazıyorum; buraya yazdığımı gelen oylardan anlayabileceğim kadarıyla kimse siklemiyor, ancak oradaki başlık sol frame'de bile görüntülenmiyorken insanlar arayıp buluyorlar.

yani demem o ki, anket başlıkların sol frame'den kaldırılması bir süre sonucunda, yarak kürek başlıkların elenmesine ve düzgün başlıkların kalmasına/takip edilmesine yol açtı. darısı buranın da başına diyor ve herkesi anket filtresini kullanmaya davet ediyorum.

2013-11-20 00:20:46 • 4 yıl önce • 512 kere okundu