beytepe


batıkent'le arası, kampüs içine kadar, kuş uçuşu 10 km. ama, kuşun uçtuğu bu bölgeyi, zamanında türk silahlı kuvvetleri parsellediği için kuşun uçması yasak. sıkar indirirler alimallah. allah'ın yolu değil; tsk'nın yolu.

batıkent'ten eskiden ego servisleri vardı; o servisler öğrenciye çok gelince bir adede indi. sonra, mavi-beyazlı otobüs iken ikarus oldu. öğrenci adamın konforla işi neymiş ki?

ego servisini kaçırdınız; o halde sıhhiye'den gideceksiniz. sıhhiye'ye gider; sabahların vazgeçilmezi 200 kişilik otobüs kuyruğuna girersiniz.

eskiden, bu otobüsler de doğalgazlı yeni otobüslerdi. 6 ay binip hevesimizi aldık; ikarus'a devam ediyoruz. o doğalgazlı otobüsler melih gökçek'in kalesi sincan'a kaydırıldı. öğrenci adamın neyine yeni otobüs: ikarus'a tamah edeceksin.

bu metro+ikarus yolculuğu; kuş uçuşu 10 km uzakta olan kampüsümüze 2 saat, yani 120 dakika sürer. yani aslında 5 km/saat. bakın, yol problemi. öğrenci adam.

kampüsün olduğu köprüde metro girişleri vardır. bunlarla karşıdan karşıya geçeriz. çok güzel altgeçitlerdir. öğrenci adam tek metroyla gelir mi okula; hani çile, hani özveri?

mart 2009'daki seçim adayları üniversite öğrencilerinin adayı değillerdir. onlar öğrenciye ulaşım değil, şehre kule yaparlar. rektörler belediyenin sözünden çıkmazlar. her semte servis koyan odtü rektörü kötüdür. ulaşım konusunda belediyenin sözünü dinleyen hacettepe rektörü iyidir. paralar tıp fakültesine harcanır, beytepe'ye masraf ölü yatırımdır.

tsk'ya bir, başkana iki, adaylarına üç, rektöre dört, ego'ya beş. illallah dedirttiniz amına koyayım.

2009-02-25 21:28:44 • 9 yıl önce • 530 kere okundu