anadolu çomarı

anadolu çomarı hakkında anadolu çomarının sadece belli bir zümreden, hatta sadece anadolu'dan olduğuna yönelik yanlış bir kanı var. chp'li olunca, komünist olunca, eşcinsel olunca anadolu çomarı olunmuyor mu? tabi ki olunuyor.

mesela geçenlerde anadolu'dan bir video paylaşmışlar, bir müzik öğretmeni ile bir öğrencisi şarkı söylüyor. hemen bizim ekşici tuzla koşmuş: "işte bunun babasına çomar diyorsunuz da, aşağılıyorsunuz da".

arkadaşım, biz görmediğimiz kimseye çomar demiyoruz. diyelim ki gördük, sevimli bir kız çocuğunun babası olmak çomarlığı geçersiz yapmıyor. bir çomarın sevimli bir kız çocuğu olmak da sizi çomar yapmıyor. çomarlık genetik bir sistem değil, memetik bir sistem.

anadolu çomarlığı yapı itibariyle içindeki gücü erkten aldığı için çok büyük yoğunlukla erkeklerde ortaya çıkıyor. kadınlarda ortaya çıkışı da tamamen baba/eş kaynaklı oluyor. babası insan olmasına rağmen anadolu çomarlığına meyleden çok erkek çocuk gördüm ama kız çocuk nadiren gördüm. kızlar birbirleri arasındaki motivasyonu erk üzerine kurmuyorlar. erkeklerde hem birbirleri arasında güçlü olma, hem birleşip diğer zümreler arasında güçlü olma motivasyonu genelde anadolu çomarlığına sürüklüyor.

anadolu çomarlığının da üstünlük kurmak istediği kitle medeni insanlar. memlekette medeniyetin -bir nebze daha fazla- hüküm sürdüğü yıllarda aşağılandığını, hor görüldüğünü düşünen ve iddia eden bu kitle, bugün de kaba kuvvet ve medeniyetsizlikle, diğer kitlenin üzerine çıkmaya çalışıyor.

mesela anadolu çomarı'nın "hoaarrrğğgghh tüh" diye kaldırımın ortasında içindeki bütün ifrazatı tükürdüğünü tahayyül edin. işte bu medeniyetsizliktir. ancak anadolu çomarı sizden üstün olduğunu düşündüğünden, bu yaptığının yanlış olduğunu kabul ettiremezsiniz. sokaklarda bu medeniyetsiz çomarlardan sürüyle mevcuttur. okulda mı öğrenmediler? onları hiç mi uyaran olmadı? hayır. tamamen sizin medeniyet kurallarını çiğneyerek üstün olma arzusundan, sokakların sadece kendisine ait olduğunu düşünen bir kafadan, id tarafından verilen komutları uygulayan hayvansal bir dürtüden ileri gelmektedir.

yine örnek vermek gerekirse geçenlerde bakırköy'de bisiklet yoluna park eden çomar kitleyi hatırlayın. bisiklet yolunun onlarca araç tarafından işgal edilmesine karşın yanlış bir şey yaptıklarını bile düşünmüyorlar. çünkü onlar bisiklete binmiyorlar ve onların yapmadığı her eylem kutsaldır. yapılması gereken tek aktivite bisiklet yoluna park edip sahil yolunda mangal yakmaktır. çomar kafasında, bu eylemlerin dışında bir aktivite gerçekleştiren insan, olağan dışı şeyler yapan sapkın bir insandır. bu yüzden, çoğunluk oldukları anda bisiklet yolunu işgal etmişler. tek başına medeniyete kafa tutmaya korkuyor, ancak çoğunluk oldukları anda güçlü hissedip saldırıya geçiyorlar.

ne yazık ki bu insanlara da "bu insanları aşağılamayalım, bu insanlar eğitimsiz" gibisinden bir algı oluştu. sanki bu insanların bu şekilde davranmaları da medeniyetin ve medeni insanların bir suçuymuş gibi gösterildi. işte anadolu çomarı ifadesi de bu algıyı kırmaya yöneliktir. 12 sene eğitim alıp da sokağa tüküren adam eğitimsiz değil, eğitim ve eğitimli düşmanıdır. anadolu çomarıdır, sığırdır. bu adamın yaptığı anadolu çomarlığını yüzüne vurmazsanız kendisini sizden üstün görmeye, çoğunluk psikolojisiyle koyunluk etmeye devam eder. anadolu çomarının algısı gibi erk üzerinden bir cevap vermiyorsanız da, gördüğünüz yerde eğitimsiz diye acımak yerine, hakkını vererek kendisine bir boka bakar gibi bakın.

2016-06-27 13:41:21 • 2 yıl önce • 420 kere okundu